KONST / Litografier / Färglitografi 13956766
nr 1395 6766
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 230/350, daterad 1976. Motivet: 31x39cm, yttermått inklusive ram: 55x52cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:21:26
2/5 09:40:32
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg