KONST / Litografier / Färglitografi 13956766

nr 1395 6766

Nisse Zetterberg

(1910-1986), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 230/350, daterad 1976. Motivet: 31x39cm, yttermått inklusive ram: 55x52cm

Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 3 maj 2021
kl 19:21:26

2/5 09:40:32 1      Vinnande bud

Nisse Zetterberg

Läs mer om Nisse Zetterberg